Dijital Dönüşüm Raporu

Dijital Dönüşüm Raporu

"COVİD-19 SÜRECİNDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM"

 

Bu raporda, 2019 yılında Çin'de tespit edilen ve dünyada 200'den fazla ülkeye yayılan COVID-19 virüsünün küresel çapta yarattığı genel görünümü, dijital ve teknolojik alanlardaki sektörel etkileri, tüketici davranışlarının ve alışkanlıklarının değişimi, fiziksel ve dijital hizmetlerin yönelimi ve bireylerin yaşamsal aktivitelerine olan yansımaları incelenmektedir. Pandemi nedeniyle yaşanılan küresel kilitlenme (lockdown), daha önce benzeri görülmemiş bir ekonomik ve sosyal krizin oluşmasına neden olmuştur.

 

Rapor, kilitlenme sürecinde (Ocak - Mayıs 2020) çevirimiçi alışverişler, dijital ödeme hizmetleri, dijital içerik tüketimi ve diğer birçok noktada yaşanan gelişmeleri ve sonuçları aktarmaktadır. Dijitalleşen ve ‘Yeni Normal' olarak adlandırılan bu yeni süreç içerisinde trendler ve değişimler hakkında bilgi vermektedir. Dijital dönüşüm sürecinde bireylere, kuruluşlara ve endüstrilere yönelik öngörü sağlamaktadır.

 

Rapora ulaşmak için tıklayınız.

 


10 Temmuz 2020 Cuma

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.