Filistin Meselesi - Taha Kılınç

Filistin Meselesi - Taha Kılınç

Genç MÜSİAD olarak, Filistin Meselesi’nin sadece çatışmalar olduğunda değil, sürekli olarak gündemimiz olması gerektiğini düşündüğümüz için Filistin Meselesi konulu programımızı düzenledik. 

Programımızda konuk olarak, Ortadoğu ve tarihi konusunda uzman olan gazeteci-yazar Sn. Taha Kılınç’ı ağırladık. Genç MÜSİAD üyelerinin katıldığı programda Filistin Meselesi’nin tarihini, önemini ve yapılması gerekenleri konuştuk. 

Taha Kılınç konuşmasına, Filistin ve Kudüs’ün adeta cami avlusunda bulunan bir çocuk gibi olduğundan bahsederek Müslüman ümmetinin konuya ilgi duyduğundan ancak sahiplenmemesinden bahsederek başladı. Filistin Meselesi’nin tarihinden ve sebeplerinden bahseden Kılınç, özellikle gençlerin sorumlulukları ve yapması gerekenler üzerinde durdu. Konu üzerinde insiyatif gösterilebilmesi için öncelikle meselenin çok iyi bilinmesi, araştırılması ve öğrenilmesi gerektiğinden bahseden konuğumuz, mesele ile alakalı geziler ve okumalar yapılabileceğine değindi. Genç MÜSİAD olarak Kudüs ve Filistin ile alakalı ekonomik projeler geliştirilebileceğinin özellikle altını çizen Sn. Kılınç, ayrıca Filistinli kişiler ile diyalog kurulmasının öneminden bahsetti.

Kudüs ve Filistin meselesinin önemini bir kez daha idrak ettiğimiz programımızda, Genç MÜSİAD olarak Filistin’i sürekli gündemimiz haline getirmenin bizler için oldukça hayati olduğunu çok iyi biliyoruz. Konuyla alakalı farkındalığımız artıran ve sorumluluklarımız ile ilgili bizi aydınlatan Sn. Taha Kılınç’a programımıza katılımından ötürü teşekkür ediyoruz.


29 Haziran 2021 Salı

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.