Genç MÜSİAD’dan Briket Ev Kampanyasına Destek!

Genç MÜSİAD’dan Briket Ev Kampanyasına Destek!

 

Genç MÜSİAD Deniz Feneri’nin İdlib’te Suriyeli savaş mağdurları için düzenlediği Briket Ev Kampanyasına 50’ye yakın ev ile destek oldu.

 

2011 yılında Esed rejiminin katliamlarıyla başlayan iç çatışmaların yayılması ve yoğunlaşmasıyla 600 bin insanın hayatını kaybettiği Suriye’deki savaş, eşi görülmemiş bir insani krize sebep oldu, olmaya da devam etmekte. Çoğu eşyalarını geride bırakarak canlarını kurtarmak için göç yollarına düşen savunmasız kadın, çocuk ve yaşlılardan oluşan bu insanlar saldırılardan uzak sınır bölgelerine ulaştıklarında da onları çetin kış şartları bekliyor.


İdlib, Hatay ilimize çok yakın bir konumda olup, 2018 yılından itibaren Suriye rejim güçleri ile İran ve Rusya tarafından yoğun bombardımana maruz kalmıştı. Savaşla beraber nüfusu 4 milyona yaklaşan İdlib’te ciddi temel yaşam sorunları yaşanmaktadır. İnsanın en temel ihtiyacı olan barınma ihtiyacından bile yoksun olan bu mazlum insanların biraz olsun ihtiyaçlarına cevap olabilmek için Genç MÜSİAD olarak Briket Ev kampanyasına yaklaşık 50 ev ile destek olduk.

 

Belki de hayatlarının en büyük travmalarını yaşayan ve her türlü ihtiyaçtan yoksun Suriyeli yetimler, mazlumlar, kadınlar ve yaşlılar için yapılacak olan Briket Evlerde Genç MÜSİAD Sokağı’nın oluşmasına destek olan tüm üyelerimize ve şubelerimize teşekkürlerimizi sunarız. Rabbimiz yardımlarımızı kabul buyursun.

 

 

 


7 Ocak 2021 Perşembe

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.