'Young Business Academy'Eğitimleri Tamamlandı

'Young Business Academy'Eğitimleri Tamamlandı

Genç MÜSİAD ile İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliği ile yapılan Young Business Academy programı kapsamında 6 Nisan 2019 Cumartesi günü başlayan program Genç MÜSİAD Genel Başkanı Furkan Akbal'ın konuşmalarıyla başladı. Genç MÜSİAD Nedir ne iş yapar bununla ilgili bilgilendirme yapan Akbal, öğrencilere Genç MÜSİAD'ın kendilerine ne gibi fayda sağlayabileceği konusunda açıklamalarda bulundu.
Young Business Academy Programımızın 1.haftanın İlk oturumunda Aksan Hukuk Bürosu Kurucu ortağı Muhammet Aksan ile başladı. Aksan; ‘' İnanç ve kararlılık olduktan sonra başarılamayacak hiçbir şey yok'' sözleriyle gençlerin yapmak istedikleri, hayal ettiği şeyler için hiçbir zaman vazgeçmeyip azimle o yolda ilerlemenin gerektiğini belirtmiştir.
İlk oturumunun bir diğer konuşmacısı Ortak Akıl Yönetim Danışmanı Dr. Yılmaz Sönmezdi. Sönmez gençlerin geleceğe yönelik kendilerini ilerde nasıl bir yerde görebilecekleri konusunda ön çalışma yapmaya başlayarak bu plan içerisinde çalışmalarını devam ettirip istedikleri hedeflere ulaşmaları konusunda fikir verdi.
İlk haftanın son konuşmacısı ise MÜSİAD Genel Sekreteri Oğuz Özcan'dı. Özcan, gençlere okul hayatından sonra başlayacak olan iş hayatlarına ilk adımı atarken yapmaları gereken şeylerden birini şu şekilde açıklamıştır.'' Başlamak, sürdürmekten daha zordur, aslında siz zor olan ilk adımı attınız; İnşallah çarpan etkisi ya da bereket nereden bakıyorsanız o sizlere büyük katkı sağlayacaktır.''
Günün sonunda ise Genç MÜSİAD Üye Kabul ve Üye İlişkileri Birimi öğrencilerimize Genç MÜSİAD üyeliği hakkında ve Genç MÜSİAD ‘Ne Yapar?' ne gibi faaliyetlerde bulunduğu konusunda bilgi aktardılar.
Young Business Academy Programının 2.haftası General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman'ın konuşmasıyla başladı. Yaman, Telpa'nın büyümesi ile ilgili bilgilerini öğrencilere aktardı.
2.haftanın bir diğer konuşmacısı Turkcell İnovasyon ve İş Modeli Dönüşümü Müdürü Enis Yazırlıoğluydu.
Yazırlıoğlu, İnovasyon ile İş modelinin birbiriyle doğru orantılı olarak nasıl daha fazla fayda sağlanabileceği konusunda bilgilerini öğrencilerle paylaştı.
2.Haftanın son konuşmacısı ise İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Görevlisi Adnan Veysel Ertemeldi.
Young Business Academy 3.hafta programında ilk oturum konuğumuz F&C Proje ve Danışmanlık Kurucu Başkanı Fethi Ağalardı. Fethi Ağalar ile ‘Sanayide Yarın' konu başlığı adı altında geçmiş yıllardan günümüze Sanayi'de ne gibi değişimler olduğunu ve bu değişimlerin işleyişi hakkında tecrübelerini anlattı.
3.hafta programının bir diğer konuşmacısı Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Fatma Ayanoğlu'ydu. Ayanoğlu ile Aile Şirketlerinin nasıl uzun süreli ayakta durabileceği ve bunun için nasıl bir çalışma hayatı sürdürülerek uzun ömürlü bir çalışma yapılabileceği hakkında konuşma gerçekleştirdik.
Programımızın 3.oturumunda Türk Medya Dijital İçerik Müdürü Hüseyin Özdemir ve SEOART Kurucusu Oktay Çomak ile Dijital Medyayı konuştuk. Oktay Çomak, ‘'3 gün boyunca Amazon Türkiye ofisinin önünde bekledim ve 3.gün sonunda başardım. Faydalı olabileceğinizi düşündüğünüz şeylerin peşinden gidin'' sözleriyle gençlere hiçbir zaman kendileri için fayda sağlayacağına inandıkları şeyler için asla pes etmemeleri konusunda tavsiyeler verdi.
3.hafta programımızın son konuşmacısı Arter Ajans Başkanı Cevat Olçoktu. Olçok ile Siyasal Reklam ve etkileşim hakkında tecrübelerini bizlerle paylaştı.
YBA 2019'da 4.haftanın ilk konuğu olan eğitmen, yazar ve yönetici koçu İsmail Karasuydu. Karasu ile Zaman Yönetimi ve Motivasyon hakkında konuşma gerçekleştirdik. Zamanın ne kadar değerli olduğunu belirten Karasu, ‘'Motivasyonunuz ne kadar iyi olursa kendi zamanınızı o kadar verimli, yüksek kalitede ve daha sonuç odaklı çalışmalar gerçekleştirirsiniz'' sözleriyle gençlere zamanlarını daha iyi şekilde değerlendirmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.
YBA 2019'da 4.haftanın ikinci konuğu Aydın Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. M. Kutluk Özgüvendi. Özgüven ile ‘Yapay Zekâ ve Geleceğin Bilimleri' konusunda konuşma gerçekleştirdik.
Özgüven gençlere geçmişten şimdiye, şimdiden ise geleceğe ne gibi bilim alanlarında değişimler olduğunu ve olabileceğini, bununla ilgili de herkesin kendi ilgi duydukları alanda kendilerini geliştirerek ne gibi çalışmalar yapabilecekleri hakkında konuşma gerçekleştirdi.
4.haftanın 3.konuğu Taptoweb CEO'su Enes Zahid Urhan'dı. Urhan ile ‘Mobil Uygulama Pazarı' hakkında konuşma gerçekleştirdi. Urhan, ‘Yapmak değil paketlemek dönemindeyiz; Yaptıklarınızın hepsi sıfırdır; hazırlayıp sunduğunuz da yanına 1 koyarsınız'' sözleriyle Mobil Pazar ağının ne kadar geniş olduğunu ve gün geçtikçe ilerleyen teknoloji ile daha da genişleyeceğini söyledi.
Günün son konuşmacısı Sabahattin Zaim Üniversitesi Öğretim Görevlisi Burhan Saiti'ydi. Saiti konuşmalarında Türk ve yabancı yatırımcıların katma değer olarak ne kadar daha fazla fayda sağlayabileceği konusunda bilgilerini bizlerle paylaştı.
YBA 2019'da 5.hafta programımızın ilk konuğu Teknopark Yönetim Kurulu Danışmanı Ata Şenlikçi'ydi. Şenlikçi ile Girişimcilik ve İnovasyon Devri'mi' hakkında konuştuk. Şenlikçi, İnovatif fikirlerin hiçbir zaman ölmeyeceğini ve bu bağlam da her zaman girişimcilerin kendilerinden ödün vermeden girişimleri için çalışmalarından vazgeçmemeleri gerektiğini söyledi.
5.hafta programımızın 2.konuğu Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı'ydı. Saygı ile ‘Yeni Nesil Sinema ve Girişimci' konusuyla ile ilgili konuşma gerçekleştirdik.
Final haftamızın son konuşmacısı ORKA Holding İcra Kurulu Üyesi Fatih Anıl'dı. Anıl, ‘Dünya'da Markalaşma'' konusunda yapmış olduğu konuşmasında Dünya pazarında ne kadar büyümeyi hedefliyorsanız hayata bir kadar olumlu bakarak çalışmalarımızı bu doğrultu da sürdürdüğümüz takdir de istediğimiz sonuçlara ulaşabileceğimizi söyledi.
YBA 2019 Programımızın sonunda ise eğitime katılan öğrencilerimizle ile YBA Programımızın kendileri için ne gibi fayda sağladığı konusunda kendilerini dinledik. YBA 2019 programımız katılım sağlayan tüm öğrencilerimiz ve Genç MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

 

 


14 Mayıs 2019 Salı

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.