YOUNG BUSINESS ACADEMY

YOUNG BUSINESS ACADEMY

Young Business Academy Eğitimimizin İkinci Haftası Tamamlandı

Her yıl farklı bir üniversite ile ortak yapılan Young Business Academy (YBA) projesi, bu yıl İstanbul Teknik Üniversitesinde dört hafta boyunca genç dimağları alanında uzman kişilerle buluşturmaya devam etmektedir.

 

MÜSİAD tecrübesini “yüksek ahlak ve ileri teknoloji” ilkesiyle birleştirerek, genç girişimci ve yöneticilere aktaran, geleneğine bağlı olarak geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bir bakışı oluşturma ilkesiyle yola çıkan Genç MÜSİAD; bu ilkeler doğrultusunda, sanayi ve iş çevreleri ile gençler arasında bir köprü kurmak amacıyla 2016 yılında gençleri iş hayatına hazırlayacak bir proje olan Young Business Academy projesini hayata geçirmiştir.

 

Young Business Academy projesinde önde gelen birçok ismi ağırlayan Genç MÜSİAD, eğitim verdiği gençlere staj imkânı sunarak programı sonlandırmayı hedeflemektedir.


Fiziki ortamda gerçekleşen ve eğitimimizin ikinci haftasında 5 konuşmacıyı ağırladığımız akademimizin, 19 Mart 2022 tarihinde belirlenen konular ve katılımlarıyla bizleri onurlandıran konuklarımız aşağıdaki gibi olmuştur:


Türkiye'de Dijital Gelecek - Dr. Ali Taha Koç (Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı)


Farklılaştıran Stratejik Planlama - Ahmet Orhon (Founder and CEO Avane Cloud Kitchens)


Oyun Girişimciliği - Bora Koçyiğit (Co-Founder GAMI Technology)


Girişimcilik Hikayesi - Abdulsamet Temel (CEO Tema Yatırım A.Ş.)


Kurum İçi Girişimcilik - Jason Lau (Core Strateji Patneri)

 

 

 


22 Mart 2022 Salı

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.