Yurtiçi Teşkilat Komisyonu

Genç MÜSİAD'ın Türkiye'deki irtibat noktaları ile genel merkez arasındaki köprü görevi üstelenen birimimiz, bu ana görevi ile birlikte Türkiye'de şube ve temsilciliklerin açılmasına öncülük eder. Kuruluş aşamasındaki şube veya temsilciliklerin teşkilatlanmasından başlayarak aktif hale gelene kadar irtibat halinde olup kuruluşlarını tamamlamak, görev tanımları arasında bulunmaktadır.

Hali hazırda kurulu olan şubelerimizin genel merkez ile irtibatı istek ve önerilerini değerlendirip yönetim kurulu ve icranın gündemine taşımak. Şubelerimizde yapılan programların ve toplantıların takibi ve gerektiğinde organize edilmesi genel merkez kaynaklı genç MÜSİAD ‘ın bütün şubeleriyle ortak yapılan programların organizasyonu ve kontrolü başlıca görevleri arasındadır. Şubelerinin organizasyonlarının sağlıklı takibi için haftalık ve aylık istenen raporların takibini yapmaktadır.

3 ayda bir yapılan Genel İdare Kurulu (GİK) toplantı sorumluluğu, şubelerimizin ihtiyaç ve önerilerini dinlemek için şube ziyaretleri yapıp şubenin eksikleri varsa yerinde belirleyip yerinde çözüm sunmak görevleri arasındadır.