UGİK - Uluslararası Genç İşadamları Kongresi

 

Uluslararası Genç İş Adamları Kongresi (UGİK) Genç MÜSİAD tarafından 2 yılda bir düzenlenen kongre gençlere, üniversite öğrencilerine ve girişimcilere yol göstermek amacıyla, yerli ve yabancı akademisyen ve iş insanlarının tecrübelerini paylaştığı Türkiye’deki en önemli organizasyonlardan biridir.

 

Organize ettiği birçok başarılı eğitim semineri sonrasında, bu tecrübeyi büyük bir kongreye taşıma fikriyle yola çıkan Genç MÜSİAD, ulusal ölçekte düzenlediği ilk kongresini, 2008 yılında gerçekleştirmiştir.

 

 Uluslararası Genç İşadamları Kongresi’nin, 2’incisi “Küresel Düşün, Harekete Geç!”, 3’üncüsü “Değişim Gelecektir”, 4’üncüsü “İş Dünyasında Rızık, Risk İkilemi” temalarıyla düzenlenirken, 5’incisi “Adil Dünya Girişimi” ana temasıyla dönemin T.C. Başbakanı’nın katılımı ile başarıyla gerçekleştirilmiştir.

 

 6. Uluslararası Genç İşadamları Kongresi ise, 24 Kasım 2018 tarihinde “Gençlik, Girişimcilik ve Bilgi Ekonomisi” temasıyla, T.C. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ve hem yurt içi hem de yurt dışından birçok bakanın katılımıyla düzenlenmiştir.

 

7. Uluslararası Genç İşadamları Kongremiz ise “NEXT - YARINI BUGÜNDEN FARKET“ ana teması ve kıymetli katılımcıların konuşmaları ve sunumlarıyla hibrit olarak yapılmış, internet üzerinden yapılan canlı yayınlarla 18 bin genç girişimciye ulaşmıştır.