YOUNG BUSINESS ACADEMY

YBA NEDİR?

Genç MÜSİAD nişane Projesi olarak eğitime başlayan Young Business Academy, girişimci ve inovatif genç iş insanlarını yetiştirme merkezidir.

İlk olarak 2016 yılında İstanbul Şehir Üniversitesinde başlatılan, 2017 yılında İstanbul Haliç Üniversitesinde ikincisi düzenlenen YBA, bu yıl İstanbul Aydın Üniversitesi ev sahipliğinde eğitime devam ediyor.

 

YBA ekibi tarafından her yıl, son gelişmelere göre yeni bir akademi programı oluşturulur. İş insanları, akademisyenler, girişimciler ve alanında uzman tanınmış pek çok konuşmacı tarafından, katılımcılara sınıf ortamında eğitim verilir; Bilgi aktarımı ve tecrübe paylaşımı ile birebir tanışma alanı oluşturulur.

 

İnternet üzerinden yapılan başvuru sonrası seçilen katılımcılar genel merkezimize mülakata davet edilir, görüşme sonrası uygun görülen adaylara 40 saati aşan, 5 hafta boyunca Cumartesi günleri eğitim verilir. Akademiyi başarıyla tamamlayan adaylar katılım sertifikası almaya hak kazanır.


Başladığı ilk yıldan bu yana yüzlerce öğrencinin hayallerini büyüten, projelerini geliştirme fırsatı sunan YBA, bu yıl da girişimci, ahlaki değerlerini önemseyen, vizyon sahibi gençleri eğitime davet ediyor.

 

YBA’NIN FARKI NEDİR?

Türkiye'nin ve Dünyanın tanınmış alanında uzman, CEO, girişimci ve yöneticilerin vereceği eğitimlerle fark oluşturacaktır.

KİMLER BAŞVURMALI?

Lisans veya ön lisans programında eğitim gören 25 yaş ve altı, yeniliklere açık, özgüveni yüksek, hedefleri olan ahlaki değerleri önemseyen adaylar başvurabilir.


 

EĞİTİM VERİLECEK KONU BAŞLIKLARI

Birbirinden değerli, alanında uzman kişiler tarafından aşağıda yer alan konu başlıklarıyla eğitimler verilecektir.

 

 

Ticarette Arttırılmış Gerçeklik
İnovatif Fikirler
Markaya Dönüşen Adımlar
Başarı ve Risk
Yapay Zekâ ve Geleceğin Bilimleri
Global Ekonomi ve Girişimciliğin Önemi
Parasal Zeka Oyunları : Kriptopara
Sanayide Yarın
Sürdürülebilir Aile Şirketleri
Etkili Konuşma Teknikleri
Siyasal Reklam ve Etkileşim
Mobil Uygulama Pazarı
Zaman Yönetimi ve Motivasyon
Liderlik Eğitimi
Alternatif Ekonomi
Global Markalaşma
Girişimcilik Ve İnovasyon Devri"Mi
İhracatın Yolu